JBC - FC GRAFFIN VLAŠIM 2 : 4 ( 1 : 2 )

14. 8. 2014

Ve druhém kole poháru jsme přivítali druholigový tým FC Graffin Vlašim pod vedením trenérské legendy Vlastimila Petržely. Hosté do zápasu nasadili hráče z lavičky, ale ani domácí nenastoupili v nejsilnějším složení. Pro zranění chyběl Helm a síly na sobotní zápas šetřili Kmoníček, Krystan a Povr. Do branky se postavila nová posila z Dosty Bystrc - Martin Sehnal. Úvod patřil naatěšeným jabloneckým hráčům. Už v první minutě dobře zahraný trestný kop Krejčíka z námahou vytlačil prsty Fendrich. Postupem času převzali iniciativu dobře se pohybující hosté a v 10 minutě mohl Jakubov skórovat, Sehnal vytáhl dobrý zákrok a míč vyrazil. Za minutu se již dostali do vedení. Hronek napřáhl z dvaceti metrů a přízemní střelou na zadní tyč otevřel účet zápasu. V 16 minutě se zmocnil míče Dorničák , vnikl do šestnáctky a tam ho fauloval Hauer. Rozhodčí tak poprvé ukázal na penaltu. Tu proměnil Soběslav a vyrovnal na 1: 1 . Vyrovnaný stav vydržel do 21. minuty kdy nejprve Linka získal míč prošel podél hranice šestnáctky a tvrdě vystřelil. Proti jeho střele Fendrich skvěle zasáhl. Z protiútoku jsme nepokryli náběh z levé strany a po centru Průchy hlavičkoval Hronek do opuštěné branky  1 : 2 . Hosté se snažili o navýšení skóre a to především dobře zahranými rohovými kopy, ale jejich zakončení se mezi tyče nevešly. Po změně stran a vystřídání chtěl Jablonec vyrovnat ale dlouho se jim to nedařilo ačkoliv si vypracovali několik střeleckých příležitostí, jenže ty mezi tyče nemířili. Jen hlavička Kovačeviče skončila na břevně Fendrichovy branky. Vlašim i tak měla míč více v držení, ale ani ona nedokázala výrazněji zaměstnat Sehnala. Až v 74 minutě Kovačevič uvolnil Povra a jeho náběh do pokutového území hosté zastavili jen faulem a rozhodčí Hrubeš podruhé ukázal na penaltu. Míč si vzal opět Soběslav a znovu vyrovnal 2 : 2. Jablonečtí hráči se zaměřili především na obranu a zápas chtěli dotáhnout do penalt. Jenže v 86 minjtě přetažený rohový kop vrátili hlavou zpět před branku, kde osamocený Hauer dopravil míč do sítě. Domácí se pokusili a vyrovnání, ale při založení akce chybovali v rozhrávce a po kolmé přihrávce Putz obešel i vyběhnutého Sehnala a do prázdné branky zavěsil. O výsledku tak již bylo rozhodnuto. Do třetího kola tak postupuje Vlašim, která změří síly s 1.FK Příbram.

Góly -   11 min.     Hronek       Petr        0 : 1

16 min.     Soběslav   Ondřej   1 : 1

21 min.     Hronek       Petr        1 : 2

74 min.     Soběslav   Ondřej   2 : 2