Jdi na obsah Jdi na menu
 


JBC - MŠENO 2 : 1 ( 1 : 0 )

22. 5. 2011

 V sobotu nás čekal těžký úkol, potřebovali jsme nutně získat tři body a to v zápase se suveréním lídrem tabulky Jiskrou Mšeno. Soupeř disponuje kvalitnějšími a zkušenějšími hráči nežli my a proto nový trenér Josef Makula určil taktiku, která se po utkání ukázala jako vítězná. Od úvodu se hosté prezentovali jako velice dobře kombinující tým, často měnící místa a získali herní převahu. JBC velmi dobře zhušťoval prostor a soupeře k přímému ohrožení nepouštěl. Postupem času domácí začali být více aktivní a když poznali, že defenziva hostí je horší než jejich útok byli čím dál více nebezpečnější. V 18 min. udržel po dlouhém pasu míč Šmíd, skvěle uvolnil nabíhajícího Hrbka, který  chladnokrevně překonal vybíhajícího Brániše 1 : 0 . Hosté byli otřeseni mohli v zápětí inkasovat podruhé, když Braunovu střelu Brániš vytáhl konečky prstů na roh. Na ofenzivu nezapomínali ani hosté , ale na nadšeně bojující domácí hráče nedokázali najít recept . Pouze několik zakončení z nepřipravených pozic nemohlo ohrozit branku Farského. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro JBC. Druhá půle pokračovala ve stejné režii jako první. Mšeno se snažilo, ale gólovou šanci si nevytvořili. JBC naopak začal více kombinovat a do obrany soupeře pronikal častěji. Vyloženou šanci spálil Lukáš Brož, který sám před Bránišem zamířil pouze do něj. Hosté se přeci jen dočkali v 77 minutě, kdy po hezké kombinaci na jeden dotek doklepával střídající Čech do odkryté branky  na 1 : 1. Hosté ve snaze o výsledkový obrat nechávali Jabloneckým dost prostoru. Domácí toho využívali, ale gól nevstřelili ikdyž se dostali do několika čistých šancí. Šmíd postupoval sám na Brániše, ale jen ho trefil a opakovanou střelu ve skluzu poslal nad branku. Po trestném kopu ze strany zakončoval Pavel Vrána jen do Brániše, který působil na naše hráče jako magnet. V poslední minutě utkání se JBC přeci jen dočkal odměny ve formě vítězné branky. Po standartce se míč vrátil do pokutového území Mšena, kde přihrávku Holmana zužitkoval šťastným gólem Lukáš Brož a zařídil tím tři body pro svůj celek. Vítězství si kluci vydřeli a zasloužili, ač byly papírové předpoklady na straně hostí naši hráči soupeře předčili v nasazení a kolektivním výkonem udělali radost všem příznivcům i sami sobě.

 

Góly -  18 min. Hrbek, 90 min. Lukáš Brož  -  77 min. Čech

 

Sestava    Farský - A. Brož, P. Vrána, T. Ďoubalík, Šír - Hrbek, Prokůpek / 79 min. Holman ml. /, Braun, J. Brož - L. Brož, Šmíd

 

ŽK -  1 : 3

Diváci - 150

Rozhodčí - Nádeník, Hanousek, Karel

Delegát - Hasan